W kwietniu dzieci z gr. III "Montessorki" uczestniczyły w realizacji III edycji programu edukacyjnego "Drogowe ABC", organizowanego przez firmę Circle K Polska oraz Polski Czerwony Krzyż. Głównym celem było nauczenie dzieci zasad bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym a także, poinformowanie, w jaki sposób zadbać o swoje bezpieczeństwo w trakcie zabawy na świeżym powietrzu i podczas uprawiania sportów.

Dzieci poprzez połączenie nauki i zabawy zdobywały informacje na temat bezpiecznego poruszania się na drodze, numerów alarmowych oraz poznawały podstawy udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć każdy przedszkolak otrzymał specjalny zeszyt z zadaniami edukacyjnymi, odblaskową naklejkę z bohaterem programu - misiem Cyrylem oraz pamiątkowy dyplom.

Tekst: K. Azierska
Foto: archiwum przedszkola