Zakończyła się I Edycja Konkursu na zbiórkę zużytych baterii „Zbieraj nie wyrzucaj”, zorganizowanego przez Miejski Zakład Zieleni, Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu.

Konkurs trwał od początku listopada do połowy grudnia ubiegłego roku. Celem konkursu było wyrabianie nawyku segregacji odpadów oraz zminimalizowanie ujemnego wpływu baterii na środowisko. W konkursie wzięły udział kołobrzeskie szkoły podstawowe oraz przedszkola    z terenu miasta Kołobrzeg.  O zwycięstwie w konkursie zdecydowała ilość zebranych zużytych baterii w Kołobrzegu,  w przeliczeniu na jedno dziecko uczęszczające do placówki. Nagrodzone zostały trzy pierwsze szkoły podstawowe oraz trzy pierwsze przedszkola, które zebrały największą ilość baterii. W poniedziałek najlepsi odebrali gratulacje od prezydent Anny Mieczkowskiej, nagrody rzeczowe i finansowe (za zajęcie I miejsca przysługiwała nagroda o wartości do 2000 zł, za II miejsce 1000 zł, a za III miejsce nagroda o wartości  do 500 zł Miło, nam poinformować, że dzięki zaangażowaniu  dzieci i rodziców nasze przedszkole zajęło w nim I miejsce wśród przedszkoli. Dzieci z zapałem niosły nagrody do przedszkola. Dostaliśmy całkiem pokaźną ilość klocków LEGO dla każdej grupy o łącznej wartości 2 tysięcy złotych. Wszystkim, którzy brali udział w zbiórce serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

Tekst: Ewa Cymerman

Zdjęcia: archiwum przedszkola