Przyjaciele Zippiego

Projekt "Przyjaciele Zippiego” program promocji zdrowia psychicznego dzieci w wieku 5-6 lat realizujemy w gr. 3 i 5 w roku szkolnym 2021/2022.

Jego realizacja została dofinansowana ze środków budżetu Gminy Miasto Kołobrzeg przeznaczonych na zapobieganie alkoholizmowi (rozdział 85 154). Kwota dofinansowania to 2040,00 zł.

Kwota ta została przeznaczona m. in. na: szkolenie nauczycieli, finansowanie prowadzonych zajęć, zakup artykułów biurowych i plastycznych do zajęć oraz zeszytów ćwiczeń dla dzieci.

Przedszkole w ramach środków własnych przygotowało akcję informacyjną dla rodziców.

Od 10.2021 do 12.2021 odbędzie się w każdej z grup po 6 zajęć, a od 01.2022 do 06.2022 będzie realizowana cz. 2 Projektu w ilości 18 zajęć w każdej ze wskazanych grup.

Więcej informacji o programie PRZYJACIELE ZIPPIEGO https://www.pozytywnaedukacja.pl/programy/przyjaciele-zippiego/o-programie

Prezentacja PowerPoint

GORĄCY

Dodany: 2022-01-31
Dodany przez: Tomasz Kolasa
Data modyfikacji:
Zmieniony przez:

INFORMACJA O REALIZACJI PROJEKTU "PRZYJACIELE ZIPPIEGO"

Program profilaktyki zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego" realizowany był w grupie V „Pszczółki” i grupie III „Montessorki” wśród dzieci 5,6-letnich w sumie uczestniczyło w nim 45 wychowanków.

W I semestrze zostało zrealizowanych w każdej z grup po 6 zajęć. Cały program obejmuje 6 części po 4 zajęcia (ogółem 24 zajęcia).

Zrealizowana została I CZĘŚĆ UCZUCIA/EMOCJE – 4 zajęcia. Wychowankowie omawiali uczucia smutku, szczęścia, złości, zdenerwowania. Ćwiczyły mówienie tego, co czuły w rożnych sytuacjach i poznawały sposoby poprawiania własnego samopoczucia. Z II CZĘŚCI – KOMUNIKACJA przeprowadzone zostały 2 zajęcia. Dzieci uczyły się skutecznej komunikacji, jak słuchać innych i jak prosić o pomoc.

Przedszkolaki były zachęcane do analizowania sytuacji życiowych i możliwości postępowania w takich sytuacjach. Dowiedziały się jak ważna jest rozmowa z innymi, kiedy odczuwamy smutek lub złość i jak ważne jest słuchanie innych, kiedy oni przeżywają trudne chwile. W trakcie zajęć było wiele okazji do zabaw, ćwiczeń, odgrywania scenek, rozmów o sprawach ważnych na tym etapie życia, o emocjach oraz o sposobach radzenia sobie z trudnościami w myśl złotej zasady która mówi o tym, by znaleźć rozwiązanie, poczuć się lepiej, ale nikogo nie skrzywdzić. Dzieci dowiadywały się, że potrafią znaleźć rozwiązanie, że warto jest poprosić o pomoc i że należy samemu okazywać innym pomoc. Kolejne spotkania zostały zaplanowane do realizacji w II semestrze bieżącego roku szkolnego.

Tekst: Joanna Libera