Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Dzień 30.11.2018r. był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

Przedszkolaki poznały zwyczaje obchodzenia "Andrzejek" poprzez zabawę. Dzieci odkrywały tajemnice losu różnymi sposobami. Za pomocą monet rzucanych do wody, kart, wędrujących bucików, serca z imionami i innych tajemniczych przedmiotów dowiadywały się, co czeka je w przyszłości i czy spełnią się ich marzenia. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego. Andrzejkowe zabawy dostarczyły wszystkim uczestnikom wielu niezwykłych przeżyć i emocji oraz stały się okazją do rozbudzenia ciekawości i chęci poznania tradycji ludowych.

Tekst: Aleksandra Gajek

Zdjęcia: archiwum przedszkola