W październiku czworo dzieci z naszej grupy wzięło udział w VIII Międzyprzedszkolnym Konkursie Logopedyczno - Plastycznym „Jesienne Głoski”, którego organizatorem jest Przedszkole Integracyjne nr 6 w Kołobrzegu. Celem konkursu było wzbogacenie zasobu słownictwa i rozwijanie mowy, szczególnie u dzieci z trudnościami w mówieniu, rozbudzenie twórczości plastycznej i wyobraźni przedszkolaków, zwrócenie uwagi na piękno jesiennych barw otaczającego świata.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu pracy plastycznej ilustrującej wybrane przez dziecko słowo związane z porą roku jaką jest jesień (np. kasztany, deszcz, parasol, kalosze itp.). W listopadzie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu. Bartek i Xavi otrzymali podziękowanie za udział w konkursie w postaci dyplomu i małych puzzli, Julia i Kuba otrzymali wyróżnienie, a wraz z nim pamiątkowy dyplom i książkę. Gratulujemy!

Tekst: M. Kuczyńska
Foto: archiwum przedszkola