Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja

Rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok 2018/19

Zamierzenia

Wychowawczo • Dydaktyczne

Aktualności

Aktualności • Komunikaty

Previous Next Play Pause
A A A

W środę, 14.11.2018., na scenie Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu, odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 8 w Kołobrzegu.

Przegląd zainaugurowali uczniowie i nauczyciele Państwowej Szkoły Muzycznej w Kołobrzegu a na scenie wystąpiły dzieci z kołobrzeskich przedszkoli. Przedszkole Miejskie nr 3 im. Marii Montessori  reprezentowały dzieci z grupy IV i V.  Mali wykonawcy przedstawili piosenkę pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”  prezentując w ten sposób swoje umiejętności wokalne i aktorskie. Dzieci przedstawiły piosenkę, która opowiada o największych miastach w Polsce i o miłości do naszego kraju. Wśród występujących mogliśmy rozpoznać krakowiaka i krakowiankę, syrenkę warszawską, marynarza, górali i łowiczan.  

Na zakończenie spotkania Prezydent Janusz Gromek wręczył małym artystom dyplomy i prezenty.

Udział w tym wydarzeniu na pewno na długo zapadnie naszym dzieciom w pamięci a piosenki patriotyczne będą rozbrzmiewać w naszym przedszkolu przez cały rok. Również bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom, którzy jak zawsze z ogromnym zaangażowaniem pomogli nam w przygotowaniu dzieci do przeglądu. 

 

Tekst: Sylwia Wasilewicz

Zdjęcia: archiwum przedszkola

DSC_0004
DSC_0006
DSC_0010
DSC_0012
DSC_0015
DSC_0020
DSC_0026
DSC_0032

  • Rozwój:

  • Fizyczny

  • Społeczny

  • Poznawczy

Nasz Patron Maria Montessori

Wspieramy spontaniczność i twórczość dzieci

czytaj więcej