Zakończenie roku przedszkolnego to jedna z ważniejszych chwil w życiu każdego małego przedszkolaka. Dla jednych ta chwila oznacza po prostu wakacje, jednak są również dzieci, dla których zakończenie roku oznacza pożegnanie z przedszkolem, a co za tym idzie, niedalekie przywitanie ze szkołą.

Z Przedszkolem Miejskim nr 3 im Marii Montessori w Kołobrzegu żegnały się najstarsze dzieci z grupy montessoriańskiej – Pszczółki oraz dzieci z grupy II - Biedronki. Uroczystość taka odbyła się w czwartek, 21 czerwca 2018 roku.

Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia grupy II, kolejnie grupy V.  Dzieci starsze zatańczyły „Poloneza”, i „Krakowiaka” za którego zostały nagrodzone ogromną ilością braw. Następnie dzieci młodsze pożegnały swoich najstarszych kolegów. Wierszom, tańcom i wzruszającym piosenkom nie było końca.

Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Joanna Libera, Panie, które opiekowały się grupami od kilku lat oraz rodzice, którzy serdecznie podziękowali za edukację przedszkolną.  Przedszkolaki otrzymały upominki a rodzice podziękowania za szczególe zaangażowanie w prace placówki.

Uroczystości kontynuowane były w mniejszych gronach. Rodzice z grupy V zaprosili na słodki poczęstunek w formie pięknego tortu.

Dzieciom kończącym przygodę z przedszkolem życzymy wielu sukcesów na szkolnej drodze. Wspaniałych przyjaciół, dobrych ocen i wielu pięknych chwil w szkole życzy cały personel Przedszkola Miejskiego nr 3.

Tekst: Sylwia Wasilewicz

Zdjęcia: archiwum przedszkola