W czwartek 14 października 2021 r. obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. W tym dniu dzieci wyraziły wdzięczność i uznanie dla trudnej pracy personelu placówki. Podczas uroczystości grupa V ,,Pszczółki” przygotowana przez Panie A. Krzemińską i M. Kuczyńską zaprezentowała występ artystyczny.

Przekazała w nim mnóstwo radości, serdecznych, ciepłych słów i życzeń odegranych w scence, wyrecytowanych w wierszach i wyśpiewanych w piosenkach. Całości dopełniły upominki – kwiaty i ręcznie udekorowane lizaki, które odmalowały uśmiechy na twarzach pracowników.

Uroczystości tego typu mają na celu publiczną prezentację umiejętności aktorskich, recytatorskich i wokalnych dzieci. Uczą wychowanków jak należy okazywać szacunek osobom pracującym w przedszkolu.

Po części artystycznej Pani Dyrektor podziękowała zebranym pracownikom za codzienny trud i zaangażowanie w funkcjonowanie placówki .Złożyła pracownikom okolicznościowe życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczyście wręczyła nagrody dyrektora.

Poinformowała także ,że wraz z Panią Martą Kuczyńską miała przyjemność uczestniczyć w miejskich obchodach Dnia Edukacji Narodowej, które odbyły się 13 października 2021 r. w Regionalnym Centrum Kultury w Kołobrzegu. Podczas uroczystości pani dyrektor Joanna Libera i nauczycielka gr. V Pani Marta Kuczyńska odebrały Nagrodę Prezydenta Miasta Kołobrzeg. Wyróżnienie to pozwala promować placówkę wśród społeczności lokalnej.

Dziękujemy za wszelkie miłe słowa przekazane nam przez dzieci i ich rodziców, kwiaty i życzenia. Miłym gestem w tym dniu, który ucieszył dzieci, był prezent od Sponsora dla wszystkich przedszkolaków z naszej placówki w postaci kompletu dwóch piłek. Serdecznie dziękujemy!

Tekst: Anna Krzemińska
Foto: archiwum przedszkola