26 maja w sobotę nauczyciele z grupy II "Biedronki" i V "Pszczółki" wraz z dziećmi i ich rodzicami wzięli udział w corocznych obchodach Święta Miasta Kołobrzeg.

Wydarzenie rozpoczęło się już dzień wcześniej- w piątek i trwało aż do niedzieli. Zarówno mieszkańcy jak i goście Kołobrzegu mogli zgłębić historię miasta, wziąć udział w ciekawych przedsięwzięciach artystycznych, koncertach i skorzystać z zapewnionych atrakcji dla dzieci jak i dorosłych. Nasze przedszkole, obok innych placówek oświatowych i klubów sportowych, uczestniczyło w przemarszu ulicami miasta do portu pasażerskiego, na czele z prezydentem Januszem Gromkiem i innymi przedstawicielami miasta. Marsz zakończył się pod latarnią morską, gdzie na scenie odbyły się pozostałe zaplanowane atrakcje na ten dzień. Dzieci z naszego przedszkola w tym u dniu ubrane były w koszulki z logo placówki lub w stylu marynistycznym.

Celem tego wydarzenia jest budowanie poczucia wspólnoty i przynależności regionalnej, a także poznanie tradycji i historii swojego miasta.

Tekst: Betina Tomczyk

Zdjęcia: archiwum przedszkola