Dnia 28.06.2021r. nasze przedszkole odwiedził pan policjant. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

Pan policjant przybliżył wychowankom najważniejsze zasady przechodzenia przez jezdnię. Podkreślona została konieczność noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Położony został nacisk na utrwalenie numerów alarmowych.

Policjant objaśnił i zademonstrował dzieciom w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa. Przedszkolaki wspólnie z nim ćwiczyły obronną postawę ,,żółwik”. Pouczające były scenki sytuacyjne z udziałem dzieci utrwalające zasady zachowania podczas spotkania z nieznajomymi ludźmi. Wychowankowie ponadto dowiedzieli się, jak bezpiecznie podróżować w samochodzie.

Dzieci ze skupieniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa. Sporym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania zawodu. Na zakończenie niecodziennej wizyty przedszkolaki wręczyły panu policjantowi pamiątkowy dyplom. Dziękujemy za cenne wskazówki i poświęcony czas!

Tekst: Ewa Cymerman