W miesiącu grudniu dużo uwagi poświęciliśmy Mikołajkom i zbliżającym się Świętom Bożego Narodzenia. Naszym zadaniem było napisać listy do Świętego Mikołaja, ale najpierw nauczyliśmy się, jakie elementy muszą się znaleźć na kopercie, zanim wyślemy list.

Dzieci z grypy II, IV oraz V wybrały się na wycieczkę aby zwiedzić Pocztę Główną w Kołobrzegu. Dowiedzieliśmy się jak wygląda praca na poczcie, jaką drogę musi przejść list, aby trafić do adresata, i co robią listonosz, kasjer oraz naczelnik poczty. Chętnie zwiedzaliśmy pocztę od zaplecza, zadawaliśmy dużo pytań, mogliśmy się zważyć na ogromnych wagach i zauważyliśmy, że bardzo dużo tam się dzieje. Każdy miał ręce pełne pracy. Na koniec dostaliśmy kilka upominków, które na pewno urozmaicą nam zabawę w przedszkolu w pocztę.

Tekst: Sylwia Wasilewicz
Zdjęcia: archiwum przedszkola