W dniu 01.12.2017 roku grupy: Biedronki i Pszczółki wybrały się na lekcję muzealną do Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Grupa II poznała tajniki pracy archeologa.

Przedszkolaki samodzielnie poszukiwały zabytków ziemi w specjalnie przygotowanym miejscu. Wykopane przedmioty i kształty zostały przez dzieci odrysowane. Grupa V obejrzała umundurowanie i wyposażenie żołnierzy – czapki, menażki wojskowe, sztućce. Dzieci chętnie przymierzały mundury i czapki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również pozostałe zbiory i eksponaty muzealne, które obejrzeliśmy. Dziękujemy panu Piotrowi Leszman, pracownikowi muzeum, który prowadzi lekcje muzealne dla przedszkolaków i wzbogaca wiedzę historyczną dzieci.

Tekst: Elżbieta Litwinionek
Zdjęcia: archiwum przedszkola