W dniu 27.11.2017r. wszystkie przedszkolaki z grup uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem.

Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, zielone itd., a każdy był piękny i wyjątkowy. Panie z grupy IV "Ślimaczki” przygotowały wiele ciekawych atrakcji. Uroczysty dzień rozpoczął się od powitania gości oraz zapoznania z celem spotkania. Dzieci z grupy IV zaprezentowały się w przedstawieniu pt. "Pluszowy Miś”, zaśpiewały i zatańczyły wspólnie z dziećmi innych grup "Taniec misia z pajacykiem”, "Jadą, jadą Misie”. Dzieci z poszczególnych grup zaprezentowały wiersze: "Naprawimy Misia” Cz. Janczarskiego , "Pożegnanie z Misiem” H. Chróścielewskiej oraz piosenki: "Misio, mniam, mniam”, "Pokochaj Pluszowego Misia”. Na zakończenie każdy przedszkolak na pamiątkę otrzymał obrazek misia do pokolorowania. Pani Dyrektor wręczyła dla każdej grupy Pluszowego Misia oraz miód.
Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

Tekst: Ewa Cymerman
Zdjęcia: Agnieszka Ćwiek