Andrzejki to jeden z wyjątkowych i magicznych dni w roku kojarzący się od bardzo dawna tradycyjnym wróżeniem.

Tego dnia mogliśmy dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co nas czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu 29 i 30 listopada 2017 r., nasze przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych.
W tym dniu dzieci miały okazję poznać historię wróżb andrzejkowych oraz najbardziej popularne wróżby m.in. lanie wosku, wróżby z butami, rzucanie monetą do wody, przekłuwanie serca wróżąc sobie dorosłe życie, magiczne kubki itp. Andrzejkową atmosferę dopełniały kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, czarodziejów, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci.
Zabawa andrzejkowa przebiegła w niezwykle magicznym nastroju, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość. Po zakończeniu wróżenia zabraliśmy ze sobą swoje „andrzejkowe przepowiednie” by pochwalić się nimi rodzicom i rodzeństwu. Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej radosnych przeżyć.
Tekst: Monika Józefowicz
Zdjęcia: archiwum przedszkola