Dzień Konwalii 2017
Dnia 11.05.2017 r. przedszkolaki z grup montessoriańskich III i V uczestniczyły we wspólnym świętowaniu obchodów Dnia Konwalii czyli święta wszystkich przedszkolaków. Uroczystość zorganizowana przez Przedszkole Rodzinne Mądrowscy odbyła się w hali Łuczniczka w Kołobrzegu.

Każda edycja Święta ma swoją ideę przewodnią. W tym roku wiodącym motywem towarzyszącym obchodom Dnia Konwalii była edukacja muzyczna, poprzez zwrócenie uwagi na jej korzystny wpływ na emocjonalność człowieka, kształtowanie poczucia estetyki i satysfakcji płynącej z jej odbioru, a także budzenie radości ze wspólnego muzykowania.
Dzieci uczestniczyły w zbiorowym odśpiewaniu ,,Hymnu Konwalii”. Podczas uroczystości Medalem Konwalii uhonorowany został zespół Mayol, który to uświetnił swoim występem obchody tegorocznego święta. Dużą atrakcją było ustanowienie Rekordu Polski w największej liczbie osób śpiewających piosenkę ,,Wlazł kotek na płotek”. Przedszkolaki wykorzystały własnoręcznie wykonane instrumenty perkusyjne (grzechotki) do akompaniamentu  piosenki o kotku. W programie uroczystości były też występy artystyczne dzieci z przedszkola organizatorów: gra na bębnach afrykańskich, piosenki oraz tańce.
Nasze przedszkole otrzymało pamiątkowy dyplom uczestnika w próbie bicia Rekordu Polski. Aktywny udział w uroczystości przysporzył dzieciom dużo radości i stanowił źródło wielu pozytywnych przeżyć oraz przyczynił się do propagowania wartości muzyki.

Tekst: Anna Krzemińska
Zdjęcia: Agnieszka Ćwiek