Konkurs plastyczny Najpiękniejsza Maska Karnawałowa został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 z oddziałami integracyjnymi.

Adresowany był do wychowanków przedszkoli miejskich oraz do uczniów klas I - VI szkół podstawowych w Kołobrzegu. Do udziału w konkursie przystąpiły następujące placówki: "Morska Kraina", SP1"Okruszek", SP3, SP4, SP5, SP6,SP8, SP9 oraz PM2, PM3, PM6, PM7, PM8, PM10.

Celem konkursu było: rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej, rozwijanie wyobraźni oraz uzdolnień uczniów, możliwość poznania i wzbogacenia wiedzy o tradycjach karnawałowych a także wzbogacenie i rozwijanie różnorodnych form i technik plastycznych. W konkursie wzięło udział łącznie 132 uczestników. Były maski w stylu weneckim, podobizny zwierząt, postaci z bajek i bohaterów fantastycznych, projekty wykonane z kartonu, masy papierowej, gipsowej, kolorowane flamastrami, farbami, ozdabiane tkaniną, piórami, cekinami, brokatem - wszystkie zasługują na pochwałę!!!

Wyróżnienia w konkursie otrzymały dziewczynki z gr. II Zofia Jaworska i Dorota Wyszołmirska.

Przy okazji Powitania wiosny podziękowania w formie dyplomów i drobne upominki przekazała uczestnikom konkursu reprezentującym nasze przedszkole pani wicedyrektor Anna Krzemińska.