W dniach 15-16.03.2019 r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się XXIII Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej.

Święto Babci i Dziadka już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych w naszej placówce. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 22.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

W dniach 17.12.2018r. i 20.12.2018r. dzieci z grupy II ,,Biedronki’’ wzięły udział w spotkaniach świątecznych w Urzędzie Miasta.

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzili nasze przedszkole wychowankowie Sanatorium „Słoneczko”.

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę.

Tuż przed świętami odbył się w naszym przedszkolu kiermasz świąteczny. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się bożonarodzeniowe dekoracje, pierniki, orzechy oraz ciasta.

W ubiegłym tygodniu odbył się koncert z cyklu audycji umuzykalniających prowadzonych przez artystów z Agencji Kulturalno-Usługowej ,,ARTOS’’ z Koszalina.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zostały zorganizowane świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców i zaproszonych gości.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka, można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów, dlatego dnia 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

Stragan Jesienny to już tradycja w naszym przedszkolu, więc i w tym roku szkolnym w dniach 28-29.11.2018r. odbyło się to wydarzenie, w które zaangażowali się pracownicy przedszkola i rodzice.

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Dzień 30.11.2018r. był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.

W środę, 14.11.2018., na scenie Regionalnego Centrum Kultury im. Z. Herberta w Kołobrzegu, odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej, którego organizatorem było Przedszkole Miejskie nr 8 w Kołobrzegu.

W październiku 2018r. z okazji Światowego Dnia Zwierząt, w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt, znajdujących się w kołobrzeskim schronisku.

„Dziki Zachód” w Zieleniewie – to park rozrywki i mini zoo, które dzieci z naszego przedszkola niedawno odwiedziły. Przekraczając bramę „Dzikiego Zachodu” dzieci przeniosły się w zupełnie inny świat, pełen kowbojów, Indian i beztroskiej zabawy.