Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców do udziału w konkursie plastycznym.Pracujemy w parach.Rodzic  jako osoba inspirująca, dziecko jako wykonawca kartki.

W październiku w naszym przedszkolu został zorganizowany "Stragan Jesienny”. Dzięki pomocy i zaangażowaniu rodziców,dziadków oraz pracowników przedszkola.

W ubiegłym tygodniu odbył się koncert z cyklu audycji umuzykalniających prowadzonych przez artystów z Agencji Kulturalno-Usługowej ,,ARTOS’’ z Koszalina.

W drugim tygodniu października w każdej grupie przedszkolnej odbyły się jesienne warsztaty. Na te zajęcia zaproszeni zostali: rodzice, ciocie, babcie, dziadkowie oraz rodzeństwo naszych kochanych przedszkolaków.

Dnia 13.10.2017r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 3 im M. Montessori - p. Joanna Libera, Wicedyrektor Przedszkola – p. Anna Krzemińska, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi oraz dzieci.

Dnia 11.10.2017r. nasze przedszkole odwiedził pan policjant. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi podstawowych zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu.

W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat uwrażliwiamy dzieci na piękno muzyki.

20 września 2017 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka.

Zakończenie roku przedszkolnego to jedna z ważniejszych chwil w życiu każdego małego przedszkolaka. Dla jednych ta chwila oznacza po prostu wakacje, jednak są również dzieci, dla których zakończenie roku oznacza pożegnanie z przedszkolem, a co za tym idzie, niedalekie przywitanie ze szkołą.

W dniu 20.06.2017r odbył się ostatni koncert w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2016/2017r. Była to świetna okazja, aby poznać bliżej niektóre instrumenty dęte blaszane.

W dniu 20.06.2017r. ogłoszono wyniki konkursu plastyczno – technicznego pt. „Moja zakładka do książki”, który został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 8 w Kołobrzegu.

Dnia 08.06.2017 r. w czwartkowe popołudnie teren ogrodu Przedszkola Miejskiego nr 3 tętnił życiem, barwne stoiska kusiły różnorodnością a w atrakcjach można było przebierać. Jak co roku w czerwcu został zorganizowany Festyn Rodzinny.

Wzorem lat ubiegłych placówka nasza przyłączyła się do obchodów Tygodnia Sportu w ramach XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2017. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie aktywności fizycznej w jak najszerszych kręgach.

Dnia 01.06.2017 r. tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Dziecka.

27 maja 2017 r. nasze Przedszkole czynnie włączyło się w obchody Dni Kołobrzegu.