Dnia 1 czerwca przedszkolaki wraz z paniami wybrały się do groty solnej "Selen" znajdującej się przy Sanatorium Mewa II.

Jak co roku nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH.

26 maja w sobotę nauczyciele z grupy II "Biedronki" i V "Pszczółki" wraz z dziećmi i ich rodzicami wzięli udział w corocznych obchodach Święta Miasta Kołobrzeg.

30 maja 2018 roku w Hali Milenium odbył się Finał wojewódzki I Mistrzostw Zachodniopomorskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego w ramach XIV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy o tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego o puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W naszym przedszkolu, w każdej z grup odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały wiersze, piosenki, tańce oraz upominki dla najbliższych.

W dniu 16 maja przedszkolaki uczestniczyły w wycieczce do pasieki "Pszczółka" w Dygowie.

17 maja dzieci z grupy III "Montessorki" i IV "Ślimaczki" uczestniczyły w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu".

11 maja 2018 roku odbył się koncert z cyklu audycji umuzykalniających prowadzonych przez artystów z Agencji Kulturalno-Usługowej "ARTOS" z Koszalina.

2 maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, dlatego też w tym dniu dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych udały się na Plac Ratuszowy, zabierając ze sobą symboliczne flagi oraz białe i czerwone balony, aby wziąć udział w majowej uroczystości.

W dniu 17.04.2018 r. nasze przedszkole odwiedzili pracownicy Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie, którzy przeprowadzili zajęcia edukacyjne skierowane do przedszkolaków, poświęcone tematyce Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

19 i 20.04.2018 r. dzieci 4, 5 i 6-letnie uczestniczyły w porządkowaniu parku nadmorskiego i Ogródka Jordanowskiego w ramach akcji „Dni Ziemi”.

W dniach 13-14.04.2018 r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się XXII Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Kołobrzeg. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Przedszkole Miejskie nr 3 im. M. Montessori.

Dnia 5 kwietnia 2018 roku odbył się w naszym przedszkolu KONKURS WIEDZY O ZDROWIU I ZDROWYM ODŻYWIANIU, w którym wzięły udział dzieci z wszystkich grup.

21 marca 2018 r.  w sali plafonowej Muzeum Oręża Polskiego przy ulicy Armii Krajowej odbył się wernisaż i uroczyste rozdanie nagród i podziękowań uczestnikom III Regionalnego Konkursu Plastycznego ZABYTKI WOKÓŁ NAS

Taką oto prośbę skierowali do Państwa, Drodzy Rodzice naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego: