Zakończenie roku przedszkolnego to jedna z ważniejszych chwil w życiu każdego małego przedszkolaka. Dla jednych ta chwila oznacza po prostu wakacje, jednak są również dzieci, dla których zakończenie roku oznacza pożegnanie z przedszkolem, a co za tym idzie, niedalekie przywitanie ze szkołą.

W dniu 20.06.2017r odbył się ostatni koncert w naszym przedszkolu w roku szkolnym 2016/2017r. Była to świetna okazja, aby poznać bliżej niektóre instrumenty dęte blaszane.

W dniu 20.06.2017r. ogłoszono wyniki konkursu plastyczno – technicznego pt. „Moja zakładka do książki”, który został zorganizowany przez Przedszkole Miejskie nr 8 w Kołobrzegu.

Dnia 08.06.2017 r. w czwartkowe popołudnie teren ogrodu Przedszkola Miejskiego nr 3 tętnił życiem, barwne stoiska kusiły różnorodnością a w atrakcjach można było przebierać. Jak co roku w czerwcu został zorganizowany Festyn Rodzinny.

Wzorem lat ubiegłych placówka nasza przyłączyła się do obchodów Tygodnia Sportu w ramach XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2017. Celem przedsięwzięcia było popularyzowanie aktywności fizycznej w jak najszerszych kręgach.

Dnia 01.06.2017 r. tradycyjnie świętowaliśmy Dzień Dziecka.

27 maja 2017 r. nasze Przedszkole czynnie włączyło się w obchody Dni Kołobrzegu.

23.05.2017 r. obchodziliśmy Dzień Patrona.

17 maja 2017 r. dzieci z grupy III i V uczestniczyły w III Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków SPRINTEM DO MARATONU. Impreza biegowa była organizowana przez naszą placówkę po raz trzeci.To projekt zachęcający nauczycieli do przeprowadzenia imprezy biegowej w przedszkolu.

Dzień Konwalii 2017
Dnia 11.05.2017 r. przedszkolaki z grup montessoriańskich III i V uczestniczyły we wspólnym świętowaniu obchodów Dnia Konwalii czyli święta wszystkich przedszkolaków. Uroczystość zorganizowana przez Przedszkole Rodzinne Mądrowscy odbyła się w hali Łuczniczka w Kołobrzegu.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie pod hasłem Wielkanoc ma moc.

Dnia 02.05.2017 r. przedszkolaki z naszej placówki uczestniczyły w obchodach Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej na dziedzińcu ratusza.

Konkurs plastyczny Najpiękniejsza Maska Karnawałowa został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 5 z oddziałami integracyjnymi.

Dnia 21.03.2017 r.dzieci wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie pożegnania zimy - powitania wiosny.

W dniach 31.03-01.04.2017 r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się XXI Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej. Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Przedszkole Miejskie nr 3 im. M. Montessori. Honorowym patronem był Prezydenta Miasta Kołobrzeg.