w dniu 13 maja 2019 r. w Regionalnym Centrum Kultury odbył się V Międzyprzedszkolny Przegląd Tańca.

25 marca 2019 r.  w sali plafonowej  Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przy ulicy Armii Krajowej odbył się finał IV Regionalnego konkursu plastycznego dla dzieci 5 i 6-letnich ZABYTKI WOKÓŁ NAS.

Szanowni Nauczyciele!

Zbliżające się egzaminy to ważny sprawdzian dla kilkuset uczniów kołobrzeskich szkół. Przystąpienie do egzaminu ósmoklasisty i gimnazjalnego to konieczny wymóg w dalszym procesie rekrutacji. To na jego podstawie wydawane jest m.in. świadectwo ukończenia szkoły.

Zmiany w rozporządzeniach, Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie przeprowadzania egzaminów ósmoklasistów, gimnazjalistów pozwalają aby w sytuacji, gdyby pojawiły się trudności z powołaniem zespołów egzaminacyjnych i nadzorujących spośród nauczycieli uczących w danej szkole, włączać w ich składy

każdą osobę posiadającą kwalifikacje pedagogiczne.

W każdym województwie przy kuratorium oświaty zostały uruchomione punkty informacyjne, do których osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi mogą przesyłać swoje zgłoszenia.

W jak sposób można się zgłosić?
Należy przesłać swoje zgłoszenie mailem na adres podany przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty, zadzwonić na podany numer lub wypełnić formularz zgłoszeniowy.

( 91) 442 75 38

Przesłana informacja powinna zawierać dane osobowe oraz kontaktowe (imię i nazwisko, powiat, gmina, miejscowość, posiadane kwalifikacje, nauczany przedmiot, numer telefonu kontaktowego, a także miejsce ostatniego zatrudnienia – chodzi tylko o szkoły lub placówki edukacyjne). Osoba zgłaszającą się powinna również poinformować o terminie egzaminu,     w którym będzie mogła wziąć udział.  Każda okręgowa komisja egzaminacyjna przygotowała materiały instruktażowe dla osób, które zgłoszą się do właściwego kuratorium. Materiały te zostaną przesłane osobom zainteresowanym drogą mailową. Będą również udostępnione na stronach internetowych każdej okręgowej komisji egzaminacyjnej.

Przypominamy, że egzamin gimnazjalny będzie przeprowadzony 10-12 kwietnia 2019 r., egzamin ósmoklasisty 15-17 kwietnia 2019 r.

Zapraszamy do zgłaszania się osoby z kwalifikacjami pedagogicznymi, aby możliwe było przeprowadzenie w terminie  egzaminów ósmoklasistów i gimnazjalistów!

Prezydent Miasta Kołobrzeg

z up. Ilona Grędas - Wójtowicz

W dniach 15-16.03.2019 r. w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury w Kołobrzegu odbył się XXIII Kołobrzeski Festiwal Piosenki Przedszkolnej.

Święto Babci i Dziadka już od wielu lat wpisane jest w kalendarz uroczystości przedszkolnych w naszej placówce. Jest to niezwykły dzień, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą. Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. W dniu 22.01.2019 r. w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy.

W dniach 17.12.2018r. i 20.12.2018r. dzieci z grupy II ,,Biedronki’’ wzięły udział w spotkaniach świątecznych w Urzędzie Miasta.

Tradycyjnie przed świętami Bożego Narodzenia odwiedzili nasze przedszkole wychowankowie Sanatorium „Słoneczko”.

Święta Bożego Narodzenia kryją w sobie niepowtarzalną magię: radość i niecierpliwe oczekiwanie na pierwszą wigilijną gwiazdkę.

Tuż przed świętami odbył się w naszym przedszkolu kiermasz świąteczny. Na specjalnie przygotowanych stoiskach znalazły się bożonarodzeniowe dekoracje, pierniki, orzechy oraz ciasta.

W ubiegłym tygodniu odbył się koncert z cyklu audycji umuzykalniających prowadzonych przez artystów z Agencji Kulturalno-Usługowej ,,ARTOS’’ z Koszalina.

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zostały zorganizowane świąteczne warsztaty plastyczne z udziałem rodziców i zaproszonych gości.

Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka, można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów, dlatego dnia 23 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. W naszym przedszkolu obchodzenie tego święta to już tradycja.

Stragan Jesienny to już tradycja w naszym przedszkolu, więc i w tym roku szkolnym w dniach 28-29.11.2018r. odbyło się to wydarzenie, w które zaangażowali się pracownicy przedszkola i rodzice.

Andrzejki w naszym przedszkolu to już tradycja. Dzień 30.11.2018r. był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość.