W dniu 03.10.2018r. nasze przedszkole odwiedził pan policjant z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu, który przeprowadził prelekcję na temat bezpieczeństwa.

W naszym przedszkolu już od najmłodszych lat uwrażliwiamy dzieci na piękno muzyki.

21.09.2018r. starszaki z gr. III i IV wzięły udział w Jubileuszowym XX Memoriale Michała Barty, który po raz pierwszy odbył się na nowo otwartym Stadionie Lekkoatletycznym przy I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu.

20.09.2018r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy uroczystym apelem, na którym pani dyrektor złożyła najmłodszym serdeczne życzenia.

Następnie wszyscy udali się do ogrodu przedszkolnego, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji.

„Czego nie ma najpierw w zmysłach, tego nie ma później w umyśle.”

Maria Montessori

Przedszkole Miejskie nr 3 działa od 1961 roku, patronem przedszkola jest Maria Montessori (1870 – 1952),  włoska lekarka, twórczyni systemu wychowania dzieci metodą Montessori.

Projekt "Poznajemy świat wokół nas" był realizowany z dziećmi 5 i 6-letnimi z uwagi na spostrzeżenia poczynione przez wychowawców grup.

Zakończenie roku przedszkolnego to jedna z ważniejszych chwil w życiu każdego małego przedszkolaka. Dla jednych ta chwila oznacza po prostu wakacje, jednak są również dzieci, dla których zakończenie roku oznacza pożegnanie z przedszkolem, a co za tym idzie, niedalekie przywitanie ze szkołą.

Niestety pogoda w czerwcu nam nie dopisała i nie odbyła się jedna z zaplanowanych wycieczek, w zamian za to, starszaki z grupy V i z grupy II wybrały się do Ukrytej Krainy.

Wiele atrakcji czekało na dzieci, ich rodziny oraz przybyłych gości podczas festynu zorganizowanego przez nasze przedszkole.

Dnia 1 czerwca przedszkolaki wraz z paniami wybrały się do groty solnej "Selen" znajdującej się przy Sanatorium Mewa II.

Jak co roku nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH.

26 maja w sobotę nauczyciele z grupy II "Biedronki" i V "Pszczółki" wraz z dziećmi i ich rodzicami wzięli udział w corocznych obchodach Święta Miasta Kołobrzeg.

30 maja 2018 roku w Hali Milenium odbył się Finał wojewódzki I Mistrzostw Zachodniopomorskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego w ramach XIV Konkursu dla Dzieci i Młodzieży “Uczę się bezpiecznie żyć” pod Honorowym Patronatem Małżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy o tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w Edukacji dla Bezpieczeństwa Ekologicznego o puchar Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W naszym przedszkolu, w każdej z grup odbyły się uroczystości z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki wraz z paniami przygotowały wiersze, piosenki, tańce oraz upominki dla najbliższych.

17 maja dzieci z grupy III "Montessorki" i IV "Ślimaczki" uczestniczyły w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków "Sprintem do maratonu".