Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w konkursie

SZCZEGÓŁY TUTAJ

W tym roku Święty Mikołaj z uwagi na mnóstwo pracy przybędzie do dzieci już

4 grudnia.

Odwiedzi każdą z grup, każdemu dziecku przyniesie prezent.

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków do udziału w tym wydarzeniu!

SZANOWNI RODZICE , w zakładce RODZIC-RADA RODZICÓW-ROK SZKOLNY 2020/21 znajdziecie Państwo informacje o tegorocznej składce.

Zachęcamy do wpłat z uwagi na bieżące zakupy artykułów papierniczych, pomocy dydaktycznych i prezentów od Świętego Mikołaja.

W przeddzień Święta Niepodległości w naszym przedszkolu dzieci z wszystkich grup wiekowych o godz. 11:11 przystąpiły do odśpiewania Hymnu Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”.

W dzisiejszym świecie wszyscy jesteśmy mocno zabiegani. To czasem nie pozwala dostrzec potrzebujących zwierząt. W naszym przedszkolu została zorganizowana akcja charytatywna, której celem była zbiórka karmy i akcesorii dla zwierząt przebywających w schronisku "Reks" w Kołobrzegu.

W grupie IV ,,Biedronki” w miesiącu październiku zostało zrealizowane kolejne zadanie z Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Technikoludek – czyli przedszkolak w świecie technologii’’. Tym razem sześciolatki  miały możliwość uczenia się  kodowania na macie wraz z Technikoludkiem. Działania miały na celu rozwijanie kompetencji matematycznych oraz  umiejętności logicznego myślenia i trwały kilka dni.

W naszym przedszkolu funkcjonuje 5 grup. Grupa III i grupa V, to grupy zróżnicowane wiekowo pracujące zgodnie z metodą pedagogiki M. Montessori; 3 pozostałe grupy wprowadzają jej elementy.

SZANOWNI RODZICE, szczegółowe rozliczenie wpływów i wydatków jest dostępne tutaj

SZANOWNI RODZICE, zachęcamy do korzystania z Dziennika elektronicznego. Oto tzw. wiadomość powitalna:

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt,

serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy i akcesoriów dla psów

i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

Dzień Edukacji Narodowej to szczególny dzień w naszym przedszkolu, w którym podkreślamy wiodącą rolę nauczycieli oraz pracowników w zapewnieniu najwyższej jakości edukacji. Dlatego jak co roku w naszym przedszkolu odbywa się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W roku szkolnym 2020/2021 Przedszkole Miejskie nr 3  przystąpiło do Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego dla przedszkoli ,,TECHNIKOLUDEK czyli przedszkolak w świecie technologii”. Przedsięwzięcie realizowane będzie wśród dzieci sześcioletnich w grupie IV ,,Biedronki”.

Jak co roku nasze przedszkole przyłączyło się do obchodów EUROPEJSKIEGO TYGODNIA SPORTU DLA WSZYSTKICH. Przedszkolaki wzięły udział w XXVI SPORTOWYM TURNIEJU MIAST I GMIN 2020.

Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu rodziny czy życiu przedszkola, o urodzinach lub imieninach.

Dnia 9 października 2020 roku o godz. 10.00 Malina Lenczewska i Filip Gliwa z gr. III Montessorek wzięli udział w quizie wiedzy o bezpieczeństwie „Zawsze bezpieczni”.