SZANOWNI RODZICE

Od dnia 1 marca 2021 r. ulega zmianie sposób naliczania płatności za pobyt i wyżywienie dziecka w przedszkolu.

Opłaty będziecie Państwo uiszczać „z dołu”, a nie jak dotąd „z góry”.

Dla przykładu: Dziecko chodzi do przedszkola w marcu, je posiłki. Po zakończeniu marca System Netcom naliczy za ile godzin i za ile posiłków musicie Państwo zapłacić.

Płatności za marzec trzeba będzie dokonać do 15 kwietnia 2021r.

i w każdym kolejnym miesiącu do 15-go dnia,

a nie jak dotąd do 10-tego dnia miesiąca.

W związku z tym konieczne jest złożenie nowej deklaracji.

Proszę w dniach 22-24.02.2021r. ( od poniedziałku do środy) pobrać druk do wypełnienia z sekretariatu.

Wypełnione deklaracje będą przyjmowane w sekretariacie

25-26.02.2021 r. ( czwartek i piątek)

Z uwagi na dużą ilość petentów prosimy przestrzegać wyznaczonych terminów.

Po złożeniu deklaracji rozpoczynacie Państwo płacić za przedszkole w kwietniu.

Marzec zatem jest okazją do uregulowania wszelkich długów jakie niestety mają niektórzy rodzice wobec przedszkola.

Z poważaniem, Joanna Libera- dyrektor przedszkola

Nasze Przedszkole po raz kolejny przyłączyło się do akcji „Góra Grosza”, której celem jest zbieranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną.

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Wreszcie i do nas zawitała prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem.

Rekrutacja do przedszkoli / oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022

26 lutego 2021 r. o godz. 9.00 rozpoczyna się rekrutacja dzieci na rok szkolny 2021/2022 do wszystkich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych (Nr 5, 6, 8, 9) prowadzonych przez Gminę Miasto Kołobrzeg.

Nabór będzie prowadzony wyłącznie z wykorzystaniem systemu elektronicznego poprzez serwis https://naborp-kandydat.vulcan.net.pl/kolobrzeg.

Jego celem jest usprawnienie organizacji procesu rekrutacji dzieci w wieku przedszkolnym m.in. dostęp do danych o wolnych miejscach w placówkach.

Zapraszamy rodziców na wskazaną stronę, na której zostanie zamieszczona oferta edukacyjna publicznych przedszkoli i szkół z oddziałami przedszkolnymi od 15.02.2021 r., od godz. 12:00.

Jednocześnie informujemy, że obecnie jest możliwość zapoznania się z harmonogramem rekrutacji oraz kryteriami przyjęć do przedszkoli, oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na stronie BIP Urzędu Miasta Kołobrzeg lub poniżej.

WAŻNE!

1. Zgłaszanie kandydatów przez rodziców / opiekunów prawnych do przedszkola / oddziału przedszkolnego w szkole trwać będzie do 12 marca 2021 r., do godz. 15:00.
  2. Rodzice / opiekunowie prawni we wniosku zgłoszeniowym wskazują trzy preferowane placówki edukacji przedszkolnej do przyjęcia ich dziecka.
  3. Wniosek o przyjęcie dziecka, po wygenerowaniu go z systemu należy złożyć tylko w placówce pierwszego wyboru!.
  4. Do wniosku rodzice (opiekunowie prawni) dołączają dokumenty potwierdzające spełnienie kryteriów.
  5. Rodzice są zobowiązani potwierdzić wolę przyjęcia dziecka w placówce zakwalifikowania w terminie od 29.03.2021 r. godz. 12.00 do 02.04.2021 r. godz. 15.00. Jej brak jest równoznaczny z rezygnacją z miejsca w placówce, do której dziecko zostało zakwalifikowane. Dopiero po potwierdzeniu woli przyjęcia przez rodzica zmienia się status kandydata z „zakwalifikowanego” na „przyjętego”.

W dniach 05 lutego dla dzieci grupy I i II oraz 09 -10 lutego 2021 roku dzieci z grupy III, IV i V  wzięły udział w balu karnawałowym w wersji on – line przygotowanym przez panią Patrycję Lipińską.

Materiał z zakresu obszaru praktycznych ćwiczeń dnia codziennego odgrywa ważną rolę w przygotowaniu dzieci do udziału w życiu społecznym.

W styczniu w grupie IV ,,Biedronki” zostało zrealizowane kolejne zadanie  Ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,,Technikoludek – czyli przedszkolak w świecie technologii’’. Przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach o wykorzystaniu aparatu fotograficznego.

W poniedziałek 25 stycznia 2021r. dzieci z wszystkich grup wiekowych, obejrzały na holu na dużym ekranie, wyemitowany  z wykorzystaniem projektora multimedialnego, Koncert Zimowy " Pani Zima i skrzypeczki." prowadzony przez Panią Patrycję Lipińską.

BAL KARNAWAŁOWY odbędzie się w następujących terminach:

gr. 1 i gr. 2  piątek 5 lutego 2021

gr. 3 i gr. 4 wtorek 9 lutego 2021

gr. 5 środa 10 lutego 2021

Każda grupa bawi się osobno. Bal trwa 1,5 godziny.

Koszty związane z organizacją balu ponosi RADA RODZICÓW.

Prosimy rodziców o przygotowanie dzieciom strojów karnawałowych.

SZANOWNI RODZICE, wznawiamy od 01.02.2021 r.  zajęcia ruchowe  DRUŻYNY KANGURA.  folder informacyjny

Opłata za miesiąc 40,00 zł/dziecko

Proponujemy następujące terminy zajęć:

czwartki 15:15-15:45 dla dzieci z gr. 1 w sali gr. 1

czwartki 15:15-15:45 dla dzieci z gr. 2 w sali gr. 2

czwartki 15:50-16:20 dla dzieci z gr. 3 w sali gr. 3

czwartki 15:50-16:20 dla dzieci z gr. 4 w sali gr. 4

piątki 15:15-15:45 dla dzieci z gr. 5 w sali gr. 5

Nie łączymy z sobą dzieci z różnych grup. W zajęciach może brać udział do 15 dzieci w jednej sali. Ilość miejsc ograniczona.

Aby dokonać zgłoszenie dziecka należy:

• Wejść na stronę www.przedszkoliada.pl/zapisy --> Drużyna Kangura, Program Zajęć --> Woj. zachodniopomorskie --> Wypełnić Formularz - Dziecko nie może zostać zabrane na zajęcia bez zapisu on-line!
  • Podpisać upoważnienie odbioru dziecka przez instruktora, które można pobrać w sekretariacie
  • W dniu zajęć pozostawić w sali kartę do wylogowania dziecka, którą po zajęciach instruktor Państwu zwraca
  • Przychodzimy po dzieci punktualnie po zakończonych zajęciach.

Jednocześnie prosimy ze względów organizacyjnych o wpisanie się na listę chętnych w każdej grupie w tym samym terminie.

W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Michał Grochulski

koordynator lokalny przedszkoliada.pl

ZAPRASZAMY DO OGLĄDANIA

FILM DLA BABĆ I DZIADKÓW

Ostatni dzień roku 2020, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr3 spędziły sylwestrowo i zabawowo.