Zamierzenia

Wychowawczo • Dydaktyczne

Aktualności

Aktualności • Komunikaty

Previous Next Play Pause
A A A

Piątek, 24.04.2020 r. gr. 4

WITAM SERDECZNIE RODZICÓW I DZIECI

Przedstawiam Wam propozycje zabaw i form aktywności fizycznej dla „Ślimaczków”.

Na początek proponuję piosenkę - pokazywankę.

https://www.youtube.com/watch?v=32ui5rhtq1I&list=PLbRzTYeyj4CYFzv7lBE2KnqG8rutRhDzZ&index=3

Zestaw ćwiczeń gimnastycznych:

Przybory : chusty,piłki

I          Ćwiczenia orientacyjno – porządkowe – „Ptaki do gniazd”. Gniazda, czyli wyznaczone miejsca na podłodze. Dziecko na sygnał rozbiega się po pokoju i na kolejny sygnał wskakują do gniazda.

 Ćwiczenia wieloznaczne – „Krasnale i wielkoludy” – dzieci naśladują chód krasnali (ręce na kolanach) oraz wielkoludów (ręce w górze).

 

II         Ćwiczenia rzutu i chwytu – „Rzuć i chwyć” – dzieci na dany sygnał podrzucają piłkę go do góry i próbują ją złapać. Powtórzyć 4x. 

Ćwiczenia mięśni grzbietu – przetoczenie się z leżenia tyłem do leżenia przodem. Leżenie przodem, broda oparta na dłoniach, w dłoniach chusta. Niewielki wznos tułowia z powolnym prostowaniem ramion i wyciąganiem się w górę. Powtórzyć 3x.

Ćwiczenia mięśni brzucha – leżenie tyłem, ramiona w bok, nogi ugięte w kolanach, stopy oparte na podłożu – próba uchwycenia palcami stóp leżącej na podłodze chusty, uniesienie w górę i opuszczenie jej na brzuch. Wykonanie 2 – 3 oddechów przeponą, podanie chusty rękoma do stóp. Ćwiczenie to wykonywać przemiennie: prawą, lewą stopą oraz obunóż. Powtórzyć 2x.

Ćwiczenia oddechowe – w pozycji na czworakach dzieci dmuchają na rozłożoną na podłodze chustę.

Ćwiczenia uspokajające – „Opadające liście”. W pozycji stojącej dzieci chwytają stopą leżącą na podłodze chustę, podrzucają ją do góry i obserwują jej ruch podczas opadania, po czym odtwarzają ten ruch własnym ciałem. Powtórzyć 2x.

Ćwiczenia przeciw płaskostopiu – siad ugięty podparty; zwijanie chusty palcami stóp tak, aby przez cały czas pięty przylegały do podłoża.

 

III       Ćwiczenia porządkowo – dyscyplinujące – marsz z korekcją postawy ciała (przed lustrem).

Pozdrawiam, Aleksandra Gajek

  • Rozwój:

  • Fizyczny

  • Społeczny

  • Poznawczy

Nasz Patron Maria Montessori

Wspieramy spontaniczność i twórczość dzieci

czytaj więcej