Dnia 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Przedszkolaki, dobrze wiedzą, że przyroda to wszystko co nas otacza i trzeba o nią dbać. Grupa IV przez cały tydzień wzbogacała oraz utrwalała swoją wiedzę na temat dbania o Ziemię. Na początku tygodnia dzieci obejrzały film edukacyjny pt. "Dzień Ziemi", który ukazuje, jak w prosty sposób można oszczędzać wodę, energię oraz dbać o czyste powietrze.

Dzieci utrwaliły sobie kolory kontenerów, które służą nam do segregacji śmieci. Następnego dnia, udaliśmy się na plac przedszkolny. Dzieci wyposażone w rękawiczki jednorazowe zbierały różne odpadki, wrzucając je do odpowiednich pojemników na śmieci. W środę przedszkolaki wykonały pracę plastyczną "O drzewie", która pokazuje w jaki sposób można zapobiegać niszczeniu młodych sadzonek. W ostatni dzień "Biedronki" wraz z paniami sadziły kwiaty, które stały się ozdobą naszej sali i parapetów. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom za zaangażowanie poprzez przyniesienie sadzonek, kwiatów.

Tekst: Agata Dmitrzak
Zdjęcia: Archiwum przedszkola