Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a. Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy.

W naszym przedszkolu tego dnia otworzyły się drzwi do krainy bajek, dzieci z wszystkich grup wiekowych przyszły przebrane w stroje swoich ulubionych postaci bajkowych. Z uwagą wysłuchały bajki „Drzwi do krainy bajek”, a następnie zaprezentowały w pięknym korowodzie swoje kostiumy. Byli królowie, rycerze, królewny, księżniczki, wróżki i wiedźmy, Czerwony Kapturek, Kot w butach, Bolek i Lolek, wilk i wiele innych postaci. Były rozmowy na temat bohaterów bajkowych oraz zabawy taneczne. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo.

Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy.

Tekst: V. Mazur - Parfin
Zdjęcia: archiwum przedszkola