W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025, w naszym przedszkolu realizowane są różnego rodzaju działania. W ostatnim czasie dzieci miały okazję odwiedzić Bibliotekę Dziecięcą w Kołobrzegu, gdzie oglądały książki o różnej tematyce. Gościliśmy, również w przedszkolu Panią bibliotekarkę, która przeczytała bajkę p.t: "Szczęśliwy płaszczyk koziołka", wyświetlając ilustracje na dużym ekranie.

W ramach programu odwiedzają nas rodzice, którzy czytają w grupach wybrane bajki. Program ma na celu rozwijanie czytelnictwa, a także wzmacnianie roli bibliotek publicznych.

Tekst: Natasza Buczniewska
Zdjęcia: Archiwum przedszkola

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.)