Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia i przypomina nam, że o planetę warto dbać każdego dnia. Z tej okazji grupa II Motylki, w dniach od 17.04 do 21.04 uczyła się jak małymi krokami można wspierać Matkę Ziemię. Przez cały tydzień towarzyszyła dzieciom piosenka "Ziemia to mój dom". Dzieci przypomniały sobie zasady segregowania śmieci.

Wspólnymi siłami ustaliły co można zrobić dla naszej planety, a następnie przeszły do czynów. Posprzątały park, posadziły kwiaty. Przedszkolaki przypomniały sobie w jaki sposób można oszczędzać wodę, w łazience podczas mycia rąk dbały, żeby zakręcać kran, a przy tym towarzyszyła im rymowanka "Dziś w przedszkolu modę mamy, wodę oszczędzamy". Nie zabrakło pracy plastycznej, która przedstawiała Ziemię.

Tekst: Katarzyna Słodownik
Zdjęcia: Archiwum przedszkola