20 września, obchodziliśmy niezwykłe święto "Dzień Przedszkolaka". Święto to zostało ustanowione, aby podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci. "Ślimaczki" bawiły się na "Balu przedszkolaka" przy największych przebojach dla dzieci, które były przeplatane konkurencjami i zabawami, co świetnie zintegrowało grupę.

1 czerwca grupa I "Ślimaczki", tak jak inne dzieci z przedszkola, obchodziła Dzień Dziecka. W ramach programu przewidzianego w tym dniu przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych i wykonywały prace plastyczne.

W czwartek- 20 maja "Ślimaczki" z grupy I przygotowały uroczysty występ z okazji zbliżającego się Święta Rodziny. Dzieci wyrecytowały wiersz "Urwis", zaśpiewały piosenkę "Wszystko dla ciebie" i zatańczyły układ do piosenki "Taniec Mai".

Nauczyciele z gr. I przygotowali broszurę nt. bezpieczeństwa sieci.

W marcu 2021 roku Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie zorganizowało konkurs proekologiczny "Segregacja na piątkę z plusem", w którym grupa I "Ślimaczki" wzięła aktywny udział pod opieką nauczyciela- B. Tomczyk . Dzieci chętnie uczestniczyły w nagraniu, do którego zostały wstępnie przygotowane, jak należy właściwie segregować odpady. Ich zaangażowanie pozwoliło na zdobycie nowych umiejętności.

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Czas ten, wiąże się z wieloma świątecznymi tradycjami i zwyczajami. Jednym z nich jest ubieranie choinki. Dzieci z grupy I „Ślimaczki” wraz z Panią Dagmarą ubrały świąteczne drzewko na holu naszego przedszkola.