1 czerwca grupa I "Ślimaczki", tak jak inne dzieci z przedszkola, obchodziła Dzień Dziecka. W ramach programu przewidzianego w tym dniu przedszkolaki brały udział w zabawach muzyczno- ruchowych i wykonywały prace plastyczne.

W ogrodzie przedszkolnym czekało na dzieci mnóstwo niespodzianek. "Ślimaczki" mogły poskakać na trampolinie, wziąć udział w zabawach z chustą i w "mini zawodach". Po intensywnej zabawie dzieci mogły posilić się, jedząc kiełbaski z pieca. Na koniec dnia, zarówno chłopcy jak i dziewczynki otrzymali kolorowego balonika i odznakę "Zuch chłopak/dziewczynka".

Celem przedsięwzięcia jest wdrażanie dzieci do obchodów tradycyjnych świąt i uroczystości oraz imprez przedszkolnych, wspólne świętowanie oraz zacieśnianie więzi w grupie.