Dnia 20.09.2021 r. obchodziliśmy w naszym przedszkolu "Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka". Z tej okazji dzieci z grupy II "Motylki" wzięły udział w różnych ciekawych aktywnościach z wykorzystaniem muzyki. Były zabawy z balonami, piłkami i chustą animacyjną.

Dzieci z grupy II "Motylki" w ramach zajęć "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym" wybrały się na spacer ulicami miasta w celu zapoznania się z zasadami bezpiecznego poruszania się po chodnikach i drogach oraz poznania znaków drogowych. Dodatkowo przedszkolaki miały okazję obejrzeć krótką bajkę pod tytułem "Bezpieczeństwo na drodze".

Dzieci z grupy II "Motylki" bardzo aktywnie uzupełniają nasz kącik przyrodniczy w dary jesieni. Przedszkolaki przynoszą kasztany, żołędzie, gałązki jarzębiny a nawet jesienne liście. Korzystając z okazji postanowiliśmy zrobić wspólne serce przedszkolaków w jesiennym wydaniu.

Dnia 15 września odwiedzili nas w przedszkolu Panowie z "Drużyny Kangura". Dzieci miały okazję spróbować swoich możliwości w zajęciach ruchowych z użyciem piłek. Wszyscy bardzo chętni brali udział w zabawach ruchowych proponowanych przez prowadzącego zajęcia. Panowała miła i wesoła atmosfera.

Tuż przed obchodem Dnia Dziecka w poniedziałek 31 maja 2021 r. dzieci z grupy II "Motylki", obejrzały na dużym ekranie, wyemitowany z wykorzystaniem projektora multimedialnego, spektakl pt. "Zielony Kopciuszek".

Z okazji Dnia Mamy i Taty w grupie II "Motylki" odbyła się niezwykła uroczystość. Dzieci wspólnie zarecytowały wiersze: "Wiersz dla Mamy", "Wiersz dla Ciebie Mamo i Tato".

Wychowankowie z naszego przedszkola mają artystyczne zainteresowania, które rozwijają m. in. poprzez udział w konkursach plastycznych. Przed Świętami Wielkanocnymi wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Kołobrzegu pt. "Wielkanocna pisanka".

Nauczyciele z gr. II przygotowali broszurę nt. bezpieczeństwa sieci.

Tegoroczna zima płata nam figle, raz jest ciepło, a raz mroźno. Wreszcie i do nas zawitała prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. Dlatego grupa "Motylki" korzystając z jej uroku postanowiła pobawić się na śniegu w naszym przedszkolnym ogrodzie.