W grupie III "Montessorki" świętowaliśmy dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków, to takie urodziny społeczności przedszkolnej, a urodziny należy obchodzić. Z tej wspaniałej okazji dzieci uczestniczyły w zabawach integracyjnych, w zabawach z chustą animacyjną i kolorowymi piłkami. Wesołe zabawy nie miały końca! Był też czas na ulubione hity!, zabawy taneczne przy muzyce.

Dzień Dziecka to święto oczekiwane przez przedszkolaków, od samego rana panie udekorowały wejście i ogród przedszkolny kolorowymi balonami, to wszystko po to, aby najmłodsi czuli, że to ich dzień!

Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci z gr. III „Montessorki” oprócz umiejętności recytatorskich, wokalnych i tanecznych zaprezentowały również umiejętności kulinarne.

To już 6 edycja konkursu plastycznego dla najmłodszych „Zabytki wokół nas”. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Starosty Powiatu Kołobrzeskiego i Prezydenta Miasta Kołobrzeg. Organizatorami przedsięwzięcia było Przedszkole Miejskie nr 3 im. Marii Montessori oraz Muzeum Oręża Polskiego.

Z okazji Dnia Mamy i Taty, chcemy Państwu złożyć życzenia, słońca każdego dnia, radości i dumy z dzieci, wytrwałości w dążeniu do celu, spełnienia marzeń. Wspólnie z dziećmi przygotowaliśmy specjalnie dla Was krótki filmik, na którym Wasze pociechy prezentują swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne.

Wychowankowie z naszego przedszkola mają artystyczne zainteresowania, które rozwijają m. in. poprzez udział w konkursach plastycznych. Przed Świętami Wielkanocnymi wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 4 w Kołobrzegu pt. "Wielkanocna pisanka".

To główne idee przyświecające pedagogice Marii Montessori… Czas płynie nieubłaganie, za nami ponad połowa roku szkolnego, dlatego też z wielką dumą i radością możemy powiedzieć, że dzieci zostały zapoznane i bardzo chętnie pracują z materiałem rozwojowym.

Nauczyciele z gr. III przygotowali broszurę nt. bezpieczeństwa sieci.

Pracujemy metodą Marii Montessori każdego dnia, z materiałem do ćwiczeń praktycznego dnia, z materiałem sensorycznym rozwijającym zmysły, z materiałem językowym, matematycznym i z materiałem do poznawania środowiska przyrodniczego i kosmicznego.