Grupa IV,, Ślimaczki”, gościły w swojej sali Panie z projektu edukacyjnego ,,Łosoś i spółka”, mającego na celu kształtowanie zachowań prośrodowiskowych społeczności lokalnej województwa zachodniopomorskiego.

Celem projektu jest także kształtowanie świadomości prośrodowiskowej dotyczącej różnorodności biologicznej oraz edukacja w tej dziedzinie. Dzieci przystąpiły do zajęć z wykorzystaniem makiety rzeki Parsęty. Podczas zajęć dzieci zapoznały się z różnymi gatunkami ryb, zobaczyły jakie przeszkody napotykają podczas swojej wędrówki. Omówione zostały także sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom środowiska. Podczas warsztatów dzieci na chwilę zamieniły się w prawdziwych wędkarzy i miały okazję łowić ryby. Na koniec spotkania każde dziecko otrzymało wydane w ramach projektu książeczki- kolorowanki edukacyjne ,,Łosoś i spółka”, ,,Podwodne przygody węgorza Grzegorza” oraz koszulki tematyczne.
Serdecznie dziękujemy za wizytę i ciekawe zajęcia.
Tekst i zdjęcia: Ewa Cymerman