W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” grupę IV odwiedziła mama Ani oraz mama Gracjana. Dzieci w skupieniu wysłuchały utworów:  „Bałaganialscy”, „Basia i tablet”, „W poszukiwaniu czerwonego smoka” oraz „Piegowate opowiadania”.

Wiek przedszkolny to najodpowiedniejszy czas, w którym powinniśmy rozwijać zainteresowania czytelnicze najmłodszych. Nasze zabiegi, aby zachęcić dzieci do kontaktu z książką będą miały ogromne znaczenie w ich dalszej nauce szkolnej i uczestnictwie w kulturze. Częste czytanie bajek wpływa znacząco na rozwój wyobraźni i aktywności intelektualnej dzieci, wzbogaca ich wiedzę o świecie jednocześnie kształtując wrażliwość moralną. W dzisiejszych czasach zdominowanych przez telewizję i komputery chwile poświęcone na wspólne czytanie książek pozwalają tworzyć atmosferę ciepła i wzajemnej bliskości, a dorosłym dodatkowo dostarczają momentów, kiedy można odpocząć od pośpiechu i codziennych spraw. Jeszcze raz dziękujemy mamie Ani i mamie Gracjana za poświęcony czas, a pozostałych rodziców zapraszamy do czytania w grupie.

Tekst: Katarzyna Azierska

Zdjęcia: archiwum przedszkola