Dnia 14.05.2018 r. przedszkolaki z grupy IV uczestniczyły we wspólnym świętowaniu obchodów Dnia Konwalii czyli święta wszystkich przedszkolaków. Uroczystość zorganizowana przez Przedszkole Rodzinne Mądrowscy odbyła się w tymże przedszkolu.

Każda edycja Święta ma swoją ideę przewodnią. W tym roku wiodącym motywem towarzyszącym obchodom Dnia Konwalii była edukacja włączająca oraz integracja dzieci niepełnosprawnych z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Dzieci wzięły udział w zabawie zorganizowanej w Sali Doświadczania Świata. W takiej sali dziecko ma wolność wyboru bodźców, których w danym momencie najbardziej potrzebuje. Poznawanie odbywa się poprzez zmysły, dzięki czemu dostarczane do układu nerwowego informacje wpływają bardzo pozytywnie na pamięć, koncentrację, naukę a przede wszystkim na chęć podejmowania aktywności, działań. Udział w zabawie przysporzył dzieciom dużo radości i był źródłem wielu pozytywnych przeżyć.

Tegorocznym laureatem Medalu Konwalii jest Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Okruszek”.

Tekst: Katarzyna Azierska

Zdjęcia: archiwum przedszkola