Dnia 17.11.2017r. dzieci z grupy IV ,,Ślimaczki” uczestniczyły w obchodach Dnia Tolerancji, które odbyły się w sali konferencyjnej w Centrum Zdrowia i Relaksu „Verano”.

Organizatorem obchodów było Miejskie Przedszkole Integracyjne nr 6 w Kołobrzegu. Głównym celem było zapoznanie i promowanie pozytywnych wzorców zachowań i respektowanie Praw Dziecka.
Uroczystość uatrakcyjniło przedstawienie zaprezentowane przez przedszkolaków z grup integracyjnych z ,,szóstki”. Wyznaczone drużyny reprezentujące swoje przedszkole miały za zadanie odgadnąć ,,O jakim prawie jest mowa?”, z odczytanego przez nauczycielkę prowadzącą fragmentu książki ,,Król Maciuś Pierwszy”, z obrazków wyświetlanego slajdu, dokończeniu rymowanki oraz wylosowanie przedmiotu, które kojarzy się z omawianymi Prawami.
Na zakończenie, wszystkie drużyny wspólnie ułożyły puzzle w całość. Pani dyrektor z Przedszkola nr 6 wręczyła na pamiątkę kapitanom drużyn reprezentujący swoje przedszkole, Certyfikat i książkę J. Korczaka pt. ,,Król Maciuś Pierwszy”. "Ślimaczki" wróciły do przedszkola pełne wrażeń.

Tekst: Ewa Cymerman
Zdjęcia: Joanna Drab