Dnia 22.09.2017r. dzieci z grupy IV ,,Ślimaczki” w ramach tematu ośrodkowego "Dary jesieni na talerzu” miały okazję wykonać ciekawe formy przestrzenne z wykorzystaniem masy aksamitnej.

Najpierw grupa wspólnie przygotowała masę z mąki ziemniaczanej i odżywki do włosów, niezbędną do stworzenia owoców. Dzieci razem zadecydowały jaki kolor będzie potrzebny do ich wykonania i dodały go do wcześniej stworzonej masy plastycznej.
Grupa wykazała się dużą pomysłowością i kreatywnością podczas tworzenia form przestrzennych. Każdy miał okazję czerpać radość z zajęć technicznych i wypowiedzieć się na temat swojej pracy.
Zabawy tego typu pozytywnie wpływają na rozwój wyobraźni oraz motoryki małej dziecka. Efekty były zdumiewające i wywołujące uśmiech na twarzy dzieci.
Tekst i zdjęcia: Joanna Drab