Każdego roku w naszym przedszkolu obchodzony jest jeden z najpiękniejszych dni w roku. Jest to Dzień Mamy i Taty.

Tak było i tym razem. 25. maja 2017 roku, na zaproszenie dzieci z grupy „Ślimaczki”, przybyli do przedszkola ich rodzice na uroczystość z okazji święta mamy i taty. Dzieci przygotowały krótki montaż słowno-muzyczny, który przedstawiły swoim rodzicom. W krótkich wierszykach i piosenkach maluchy wyraziły swoją miłość i wdzięczność za matczyne serce, które tak wiele rozumie oraz za tatusiową cierpliwość i dobroć. Po występach tanecznych dzieci wręczyły prezenty rodzicom. Niejednej mamie zakręciła się łza w oku, natomiast każdy tatuś był niezwykle dumny ze swojej pociechy. Po występach artystycznych dzieci wraz z panią Idą i panią Kasią zaprosiły rodziców do wspólnej zabawy. Zatańczyły z rodzicami „Kaczuchy” i ulubiony taniec „Deszczyk”. Na koniec czekała rodziców jeszcze jedna niespodzianka – film z codziennego życia przedszkolaków. Ten dzień był również okazją do przemiłego spotkania. Pani Marta Kuczyńska, wychowawczyni dzieci, odwiedziła tego dnia „Ślimaczki”. Rodzice wraz z dziećmi pięknie podziękowali pani Marcie za cały wkład pracy wychowawczo - dydaktycznej, życząc zdrowia i szczęśliwego rozwiązania. Atmosfera spotkania była bardzo podniosła, ale i radosna. Przebiegła w miłej i rodzinnej atmosferze.
Tekst: Ida Górecka
Zdjęcia: Katarzyna Bednarz