9 listopada, Przedszkole Miejskie nr 8 im. Jana Brzechwy  w ramach organizacji Dni Tolerancji zaprosiło wszystkie przedszkola do udziału w akcji „Rekord dla Niepodległej”.

„Wspólna akcja ministerstwa edukacji i Rada Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej zakończyła się  ogromnym sukcesem.

O godz. 11:11 blisko 5 mln uczniów w 24 439 przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych jednocześnie odśpiewało czterozwrotkowy hymn narodowy. Razem z nami byli także uczniowie szkół polonijnych z całego świata.

Jeszcze nigdy w historii Polski tak wiele osób w tym samym czasie nie zaśpiewało „Mazurka Dąbrowskiego”. To historyczny dzień, w którym uczniowie i nauczyciele pokazali jak być razem, wspólnie świętować 100-lecie niepodległości oraz cieszyć się z tego, że jesteśmy Polakami.”

Reprezentacja naszego przedszkola składała się z przedszkolaków z grupy V, przemaszerowaliśmy pod Ratusz, odświętnie ubrani, z biało czerwonymi kwiatami i flagami w miejsce uroczystości.  Na miejscu uroczyście odśpiewaliśmy 4 zwrotki Hymnu Państwowego. Na ręce pana prezydenta został wręczony obraz orła białego wspólnie wykonany z puzzli. Dzieci i nauczyciele dostali podziękowanie za udział oraz pamiątkową książkę o legendach Polski.

Tekst: Sylwia Wasilewicz

Zdjęcia: archiwum przedszkola