Po dłuższej przerwie do przedszkola ponownie zagościli muzycy z Filharmonii Koszalińskiej. W październiku przedszkolaki wysłuchały bajki muzycznej o Panu Hałasińskim, na temat dynamiki i muzycznego hałasu. Główny bohater - Pan Hałasiński - pod wpływem dzieci oraz spotkanych postaci, staje się innym człowiekiem. Podczas koncertu dzieci dowiedziały się jak powstają instrumenty, jaką wartość mają nuty oraz wysłuchały pięknej gry na skrzypcach i gitarze basowej.

W listopadzie odbył się kolejny koncert pt. "Ksylofon i przyjaciele". Ksylofon, to instrument perkusyjny uderzany pałeczkami w dwa rzędy drewnianych płytek. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobił występ perkusisty, który z zawiązanymi oczami grał na ksylofonie. Przedszkolaki chętnie i z ogromnym zaangażowaniem biorą udział w koncertach. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z muzyką.

Tekst: Agata Dmitrzak
Zdjęcia: archiwum przedszkolne