Dla grupy V był to bardzo ciekawy tydzień. Dzieci poznawały owoce i warzywa wszystkimi zmysłami, poprzez kreatywne zabawy, zajęcia edukacyjne prowadzone metodą Marii Montessori oraz zabawy badawcze i zabawy w pełnienie roli.

Poznały różnice między owocami a warzywami, tworzyły zbiory, rozwijały swoje umiejętności w czytaniu, liczeniu i dopasowywaniu nazw oraz ilustracji do realnych produktów.  Stworzyliśmy osobne stanowisko do zabawy – był to sklep spożywczy z naszymi zbiorami. Dzieci bawiły się w role: sprzedawcy i klienta, przypomniały sobie zwroty grzecznościowe i liczyły pieniądze podczas robienia zakupów. Zabawa trwała całymi dniami.  Dzieci również próbowały nowe smaki – prawie wszystkie produkty zostały skonsumowane podczas podsumowania tygodnia. Panie w grupie zachęcały dzieci do próbowania nowych potraw i bawiliśmy się w zagadki podczas każdego posiłku – dzieci odgadywały z jakich produktów składa się danie, które właśnie spożywają.  Czas nam upłynął bardzo miło i dużo się nauczyliśmy.

Tekst: Sylwia Wasilewicz

Zdjęcia: archiwum przedszkola