15 września na całym świcie obchodzony jest Dzień Kropki - to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

Dzieci z grupy V świętowały z Kropką już po raz drugi. W tym roku postanowiliśmy przedłużyć nasze świętowanie i Dzień Kropki trwał u nas cały tydzień. Codziennie poświęcaliśmy dużo czasu na rozwijanie wyobraźni, kreatywności, budowania wizerunku silnego ja. Z kropką malowaliśmy, rysowaliśmy, tworzyliśmy, bawiliśmy się, czytaliśmy, oglądaliśmy filmy, ćwiczyliśmy i tańczyliśmy.

Nawet rodzice zaangażowali się w nasze kropkowe święto przygotowując dzieciom kropkowe stroje. Ostatniego dnia Pani Sylwia wręczyła dzieciom dyplomy potwierdzające udział i zaangażowanie dzieci w naszych twórczych zabawach.

Na pewno w następnym roku znowu weźmiemy udział w tym wydarzeniu.

Tekst: Sylwia Wasilewicz

Zdjęcia: archiwum przedszkola

IMG_3669
IMG_3670

Na pewno w następnym roku znowu weźmiemy udział w tym wydarzeniu.

Tekst: Sylwia Wasilewicz

Zdjęcia: Sylwia Wasilewicz, Gabriela Tuńska, Anna Krzemińska