25 kwietnia o godz. 10.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbył się coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 10 w Kołobrzegu.

W tym roku tematem przewodnim był kosmos. Brały w nim udział placówki publiczne. Nasze przedszkole w składzie 6-osobowym reprezentowały dziewczynki z grupy V "Pszczółki", które wykonały: "Taniec kosmitek" do muzyki Mestor. Uroczystość została otwarta występem najmłodszej grupy Top Toys, która zaprezentowała znakomite umiejętności taneczne. Każda występująca grupa mogła się pochwalić wspaniałymi kosmicznymi strojami i niebanalną choreografią. Zgromadzeni widzowie docenili talenty dzieci gromkimi brawami. Na koniec wszyscy młodzi artyści zostali wyróżnieni, otrzymując statuetki i dyplomy z podziękowaniem za wzięcie udziału.

Celem uroczystości było zachęcanie dzieci do aktywności, jaką jest taniec, poszukiwanie młodych talentów tanecznych, a także rozwijanie wyobraźni i wspieranie umiejętności artystycznych.

Tekst: Betina Tomczyk

Zdjęcia: Sylwia Wasilewicz