W pierwszym tygodniu listopada głównym zagadnieniem realizowanym w grupie V była rodzina. Na podstawie fotografii, słuchanych opowiadań i własnych doświadczeń rozmawialiśmy o naszych rodzinach oraz o ich członkach – zwłaszcza dziadkach.

Porównywaliśmy zabawy i zabawki z czasów, gdy nasi dziadkowie byli dziećmi, z tymi, które teraz są popularne. Uczyliśmy się zabaw sprzed lat. Podczas opowiadania różnych historii przedstawialiśmy zdarzenia zgodne z kolejnością czasową.

Omawialiśmy pracę fotografa i dyskutowaliśmy o tym, po co robi się zdjęcia, kogo i co warto fotografować. Była to idealna okazja do zapoznania dzieci z zawodem fotografa. Dzięki uprzejmości Państwa Ziembickich, mogliśmy zwiedzić pracownię fotograficzną Fotoszpulka.  Pan Damian wyjaśnił dzieciom kim jest fotograf oraz co jest mu potrzebne do pracy. Dzieci mogły sprawdzić się w roli fotografów oraz modeli. Dziękujemy za tak wspaniałą przygodę oraz pamiątkowe zdjęcia.

Tekst i zdjęcia: Sylwia Wasilewicz

Fotograf: Damian Ziembicki