Rozwój umysłowy powinien "iść w parze" razem z rozwojem fizycznym, dlatego tak ważna jest organizacja zajęć gimnastycznych.

Jak w każdej placówce nasze przedszkolaki zdobywają wiedzę i odkrywają świat, ale dbają również o ciało, wykonując właściwe ćwiczenia fizyczne. Raz w tygodniu "Pszczółki" biorą udział w gimnastyce prowadzonej na przedszkolnym holu, na którą przebierają się w stroje sportowe. Tym razem były to zmagania dwóch drużyn z wykorzystaniem przyborów takich jak: szarfy, woreczki, krążki, czy pachołki. Dzieci brały udział w następujących ćwiczeniach: bieg slalomem, noszenie woreczka na głowie, przejście przez szarfę itp. Przedszkolaki starały się jak najlepiej wykonać swoje zadanie, dopingowały się wzajemnie i miały przy tym mnóstwo frajdy.
Celem zajęć gimnastycznych jest wspieranie zdrowego stylu życia i rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci, a także kształtowanie u najmłodszych takich wartości jak: motywacja, zdrowa rywalizacja i tolerancja.