Fantastyczna przygoda czekała na dzieci z grupy V. Dzieci zabierając ze sobą plecaczki wyruszyły na długi spacer, którego celem była siedziba Telewizji Kablowej Kołobrzeg.

Zostaliśmy bardzo mile przyjęci i oprowadzeni po budynku TKK. Najciekawiej było w studio nagraniowym, zobaczyliśmy jaki sprzęt jest potrzebny, aby nakręcić wiadomości i reportaże. Co więcej dzieci miały również możliwość wystąpienia przed kamerą: zaśpiewały kilka piosenek i wyrecytowały kilka wierszy. Gratulujemy odwagi chętnym dzieciom. Ogromną i zaskakującą ciekawostką był zielony ekran, który pan operator potrafił zmienić w różne zakątki świata. W ten sposób znaleźliśmy się w Paryżu, Na Karaibach oraz wśród Superbohaterów filmowych bajek. Miłym zaskoczeniem dla dzieci był również słodki upominek od pracowników TKK. Uwięczeniem naszego wyjścia była zabawa na osiedlowym placu zabaw.
Serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie Kuzio – mamie Jakuba, dzięki, której nasze zapoznanie z pracą dziennikarską stało się możliwe.

Tekst: Sylwia Wasilewicz

Zdjęcia: Betina Tomczyk