W dniu 29.03.2017 r. dzieci sześcioletnie z grupy ,,Pszczółki” udały się pod opieką pań do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu. Przedszkolaki zapoznały się z budynkiem szkoły oraz jego otoczeniem. Podczas zajęć edukacyjnych w klasie II A obejrzały bajkę ,,Szewczyk Dratewka”, a następnie wspólnie z uczniami porządkowały historyjkę obrazkową według kolejności zdarzeń oraz kolorowały ilustracje.

Zaciekawienie sześciolatków rozbudziła praca polegająca na wykonywaniu różnych ćwiczeń i zadań z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Dzieci wykazały się znajomością liter i cyfr. Wizyta w szkole to forma mająca na celu adaptację przedszkolaków do życia szkolnego oraz doskonała okazja do przybliżenia tego, co czeka je już za kilka miesięcy.

Tekst i zdjęcia: Anna Krzemińska