Odwiedza nas 54 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja

Rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok 2018/19

Zamierzenia

Wychowawczo • Dydaktyczne

Aktualności

Aktualności • Komunikaty

Previous Next Play Pause
A A A

15 września na całym świcie obchodzony jest Dzień Kropki - to wielkie święto kreatywności, pokonywania ograniczeń, umacniania wiary we własne siły. Co roku gromadzi miliony dzieci i nauczycieli wokół historii Vashti, bohaterki "Kropki" Petera Reynoldsa.

Dzieci z grupy V w drugim semestrze roku szkolnego 2017/2018 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji – Pocztówkowo. Akcja była zainicjowana przez nauczyciela, który prowadzi blog PEDAGOGPISZE.

25 kwietnia o godz. 10.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury odbył się coroczny Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny organizowany przez Przedszkole Miejskie nr 10 w Kołobrzegu.

Na przełomie lutego i marca na podstawie utworów literackich, czasopism albumów oraz ilustracji rozmawialiśmy o kosmosie, wyprawach kosmicznych, planetach i gwiazdach.

W pierwszym tygodniu listopada głównym zagadnieniem realizowanym w grupie V była rodzina. Na podstawie fotografii, słuchanych opowiadań i własnych doświadczeń rozmawialiśmy o naszych rodzinach oraz o ich członkach – zwłaszcza dziadkach.

Rozwój umysłowy powinien "iść w parze" razem z rozwojem fizycznym, dlatego tak ważna jest organizacja zajęć gimnastycznych.

W naszej grupie pracujemy w oparciu o pedagogikę Marii Montessori. W związku z tym dzieci zapoznane zostały z postacią M. Montessori i z zasadami pracy wolnej.

„Pszczółki są w KROPKI”.

Fantastyczna przygoda czekała na dzieci z grupy V. Dzieci zabierając ze sobą plecaczki wyruszyły na długi spacer, którego celem była siedziba Telewizji Kablowej Kołobrzeg.

23 maja, w środę o 14.30 odbyło się spotkanie rodzinne w grupie V z okazji uroczystości Dnia Mamy i Taty.

  • Rozwój:

  • Fizyczny

  • Społeczny

  • Poznawczy

Nasz Patron Maria Montessori

Wspieramy spontaniczność i twórczość dzieci

czytaj więcej