Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.

Zamierzenia

Wychowawczo • Dydaktyczne

Aktualności

Aktualności • Komunikaty

Previous Next Play Pause
A A A

W pierwszym tygodniu listopada głównym zagadnieniem realizowanym w grupie V była rodzina. Na podstawie fotografii, słuchanych opowiadań i własnych doświadczeń rozmawialiśmy o naszych rodzinach oraz o ich członkach – zwłaszcza dziadkach.

Rozwój umysłowy powinien "iść w parze" razem z rozwojem fizycznym, dlatego tak ważna jest organizacja zajęć gimnastycznych.

W naszej grupie pracujemy w oparciu o pedagogikę Marii Montessori. W związku z tym dzieci zapoznane zostały z postacią M. Montessori i z zasadami pracy wolnej.

„Pszczółki są w KROPKI”.

Fantastyczna przygoda czekała na dzieci z grupy V. Dzieci zabierając ze sobą plecaczki wyruszyły na długi spacer, którego celem była siedziba Telewizji Kablowej Kołobrzeg.

23 maja, w środę o 14.30 odbyło się spotkanie rodzinne w grupie V z okazji uroczystości Dnia Mamy i Taty.

W kwietniu nauczyciele realizowali w grupie Pszczółki m. in.  treści podstawy programowej dotyczące wychowania zdrowotnego. W ramach tych zajęć dzieci odwiedziły jeden z kołobrzeskich gabinetów stomatologicznych.

W dniu 29.03.2017 r. dzieci sześcioletnie z grupy ,,Pszczółki” udały się pod opieką pań do Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bohaterów I Armii Wojska Polskiego w Kołobrzegu. Przedszkolaki zapoznały się z budynkiem szkoły oraz jego otoczeniem. Podczas zajęć edukacyjnych w klasie II A obejrzały bajkę ,,Szewczyk Dratewka”, a następnie wspólnie z uczniami porządkowały historyjkę obrazkową według kolejności zdarzeń oraz kolorowały ilustracje.

W ubiegłym tygodniu starszaki z gr. V obejrzały spektakl pt. „Baśnie Braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły losy bohaterów, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki.

  • Rozwój:

  • Fizyczny

  • Społeczny

  • Poznawczy

Nasz Patron Maria Montessori

Wspieramy spontaniczność i twórczość dzieci

czytaj więcej