Dnia 20.11.2017 r. dzieci z grupy ,,Motylków” wybrały się wraz z paniami do gabinetu stomatologicznego BalticDent w Kołobrzegu. Wizyta nawiązywała do realizowanego tematu kompleksowego o higienie i zdrowiu.

Przedszkolaki miały okazję obejrzeć wygląd i wyposażenie gabinetu stomatologicznego, jak również zapoznać się ze specyfiką zawodu dentysty. Dowiedziały się, jakie są zasady higieny jamy ustnej, jak prawidłowo szczotkować zęby oraz kiedy należy wymienić szczoteczkę do zębów. Pani stomatolog wyjaśniła dzieciom jak leczy się zęby oraz zademonstrowała działanie sprzętu medycznego. Chętne dzieci mogły wczuć się w ,,rolę” pacjenta i usiąść na fotelu dentystycznym. Podkreślona została rola zdrowego odżywiania.

Celem wizyty było kształtowanie nawyków prozdrowotnych, w tym ważność i konieczność dbania o higienę jamy ustnej; a także przełamania obaw związanych z wizyta u dentysty.

Spotkanie u stomatologa przebiegło w miłej atmosferze i rozbudziło zainteresowanie przedszkolaków.

Składamy serdeczne podziękowania za poświęcony czas, życzliwe przyjęcie i liczymy na dalszą, owocna współpracę.

Tekst i zdjęcia: Anna Krzemińska