W kwietniu między innymi poznawaliśmy różne zawody. Z tej okazji odwiedziliśmy zakład fryzjerski.

Pani fryzjerka pracująca w salonie przyjęła dzieci bardzo serdecznie i chętnie opowiedziała o swojej pracy. Pokazała urządzenia i przybory służące do pielęgnacji i stylizacji włosów, odpowiedziała wyczerpująco na wszystkie pytania zadane przez przedszkolaków. Kolejną atrakcją dla dzieci było oglądanie palety z kolorowymi pasemkami włosów. Z radością przyjęły propozycję wykonania fryzury.

Wycieczka do zakładu fryzjerskiego była wspaniałą przygodą, dzięki której przedszkolaki poszerzyły swoje wiadomości na temat pracy fryzjera. Posłużyła ona także jako inspiracja do zabaw w przedszkolnym kąciku fryzjerskim.