W kwietniu nauczyciele realizowali w grupie Montessorki m. in.  treści podstawy programowej dotyczące wychowania zdrowotnego. W ramach tych zajęć dzieci odwiedziły jeden z kołobrzeskich gabinetów stomatologicznych.

Pani doktor przekazała dzieciom wszelkie informacje dotyczące higieny jamy ustnej i profilaktyki próchnicy. Pokazała wyposażenie gabinetu, sprzęt lekarza stomatologa. Chętne przedszkolaki mogły usiąść w fotelu i poczuć się nieomal jak pacjenci. Dzieci z przejęciem opowiadały o swoich doświadczeniach związanych z leczeniem zębów i wypadaniem zębów mlecznych. Pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Dopełnieniem zajęcia było rozdanie wychowankom pakietów profilaktycznych, które pozyskaliśmy z Oddziału Rejonowego PCK w Kołobrzegu.

Dziękujemy Pani doktor za miłe przyjęcie i przekazaną wiedzę.