Dzieci 6 – letnie z naszego przedszkola odwiedziły uczniów w Szkole Podstawowej nr 4. Uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych klasy II a, miały okazję aktywnie włączyć się w tok lekcyjny. Odpowiadały na pytania nauczyciela, wspólnie ze starszymi kolegami śpiewały piosenkę, rozwiązywały zadania i zagadki na tablicy interaktywnej.

Wykonały ćwiczenia grafomotoryczne, rozpoznawały litery, obserwowały pracę dzieci z książką do pracy indywidualnej. Wyjście do szkoły to kolejne doświadczenie przygotowujące naszych wychowanków do rozpoczęcia kolejnego etapu edukacyjnego. Na twarzach dzieci można było zauważyć, zaciekawienie, trochę niepokoju, ale przede wszystkim zadowolenie z możliwości zajęcia miejsca w "szkolnej ławce”.

Tekst: Violetta Mazur – Parfin
Zdjęcia: Agnieszka Ćwiek