W I i II semestrze roku szkolnego 2016/2017 w grupie III  jest realizowany plan koła badawczego MAŁE LABORATORIUM PRZEDSZKOLAKA. Głównym celem koła jest wspieranie rozwoju poznawczego dziecka poprzez zabawy badawcze zainicjowane przez nauczyciela.

Dodatkowo, zabawy tego typu podejmowane przez dziecko pozytywnie oddziaływują na rozwój myślenia przyczynowo- skutkowego oraz wzbogacają wiedzę o otacząjącej rzeczywistości. Doświadczenia wykonywane przez dzieci pozytywnie wpływają na koncentrację uwagi, współdziałanie w sytuacji problemowej oraz na szybsze opanowanie umiejętności: liczenia, rozwijania mowy i słownictwa.

Plan koła badawczego ,, Małe laboratorium przedszkolaka” zakłada wszechstronny rozwój dziecka, przede wszystkim w sferze poznawczej, ale również w sferze emocjonalnej oraz społecznej. Doświadczenia wykonywane przez dzieci pozytywnie wpływają na koncentrację uwagi, współdziałanie w sytuacji problemowej oraz na szybsze opanowanie umiejętności: liczenia, rozwijania mowy i słownictwa.

Koło prowadzi pani Joanna Drab