Spotkanie z seniorami

W dniu 24.01.2017 r. dzieci z gr. III pod opieką nauczyciela pani Violetty Mazur- Parfin i pomocy nauczyciela pani Agnieszki Ćwiek były gośćmi Seniorów z Kołobrzeskiego Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie koordynatora pani Teresy Gębczyńskiej.

Przedszkolaki wystąpiły z programem artystycznym z okazji Dnia Babci i Dziadka. Seniorzy wysłuchali wierszy, piosenek, a nawet tańczyli z dziećmi w rytmie cza-cza. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, było okazją do złożenia życzeń noworocznych Seniorom i pracownikom MOPS przez dyrektora przedszkola, panią Joannę Libera. Czasem na wymianę upominków i słodki poczęstunek dla dzieci. Stanowiło także znacząca wartość wychowawczą. Pozwoliło zwrócić uwagę przedszkolaków na potrzeby osób starszych. Braw, uścisków, wspólnego śpiewu i uśmiechów było mnóstwo. Spotkanie na pewno długo zostanie w pamięci i dzieci i dorosłych. Być może będzie początkiem dalszej współpracy. Serdecznie pozdrawiamy Seniorów.

Spotkanie z seniorami