Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja

Rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok 2018/19

Zamierzenia

Wychowawczo • Dydaktyczne

Aktualności

Aktualności • Komunikaty

Previous Next Play Pause
A A A

Ćwiczenia praktycznego dnia odpowiadają naturalnej potrzebie dziecka, jaką jest aktywne, powtarzające się działanie. Polegają na wielokrotnym powtarzaniu czynności pozwalających na wykształcenie odpowiednich umiejętności do działania w życiu codziennym.

Małymi krokami nadchodzi jesień, kolejna nowa pora roku. To wspaniała okazja do zabaw i wykorzystania materiału przyrodniczego.

Po raz kolejny dzieci z gr. III były gośćmi Seniorów z Kołobrzeskiego Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu.

W dniu 26.05.2017r. w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

W kwietniu nauczyciele realizowali w grupie Montessorki m. in.  treści podstawy programowej dotyczące wychowania zdrowotnego. W ramach tych zajęć dzieci odwiedziły jeden z kołobrzeskich gabinetów stomatologicznych.

Dzieci 6 – letnie z naszego przedszkola odwiedziły uczniów w Szkole Podstawowej nr 4. Uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych klasy II a, miały okazję aktywnie włączyć się w tok lekcyjny. Odpowiadały na pytania nauczyciela, wspólnie ze starszymi kolegami śpiewały piosenkę, rozwiązywały zadania i zagadki na tablicy interaktywnej.

W I i II semestrze roku szkolnego 2016/2017 w grupie III  jest realizowany plan koła badawczego MAŁE LABORATORIUM PRZEDSZKOLAKA. Głównym celem koła jest wspieranie rozwoju poznawczego dziecka poprzez zabawy badawcze zainicjowane przez nauczyciela.

W ubiegłym tygodniu starszaki z gr. III obejrzały spektakl pt. „Baśnie Braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły losy bohaterów, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki.

Spotkanie z seniorami

W dniu 24.01.2017 r. dzieci z gr. III pod opieką nauczyciela pani Violetty Mazur- Parfin i pomocy nauczyciela pani Agnieszki Ćwiek były gośćmi Seniorów z Kołobrzeskiego Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie koordynatora pani Teresy Gębczyńskiej.

  • Rozwój:

  • Fizyczny

  • Społeczny

  • Poznawczy

Nasz Patron Maria Montessori

Wspieramy spontaniczność i twórczość dzieci

czytaj więcej