Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Rekrutacja

Rekrutacja do przedszkoli miejskich na rok 2018/19

Zamierzenia

Wychowawczo • Dydaktyczne

Aktualności

Aktualności • Komunikaty

Previous Next Play Pause
A A A

W grupie III „Montessorki” realizowana była tematyka związana z rodziną. Dzieci wzięły udział w cyklu zajęć na ten temat, słuchały opowiadań, rysowały, oglądały ilustracje, wypowiadały się.

Ćwiczenia praktycznego dnia odpowiadają naturalnej potrzebie dziecka, jaką jest aktywne, powtarzające się działanie. Polegają na wielokrotnym powtarzaniu czynności pozwalających na wykształcenie odpowiednich umiejętności do działania w życiu codziennym.

Małymi krokami nadchodzi jesień, kolejna nowa pora roku. To wspaniała okazja do zabaw i wykorzystania materiału przyrodniczego.

Po raz kolejny dzieci z gr. III były gośćmi Seniorów z Kołobrzeskiego Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu.

W dniu 26.05.2017r. w naszej grupie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty.

W kwietniu nauczyciele realizowali w grupie Montessorki m. in.  treści podstawy programowej dotyczące wychowania zdrowotnego. W ramach tych zajęć dzieci odwiedziły jeden z kołobrzeskich gabinetów stomatologicznych.

Dzieci 6 – letnie z naszego przedszkola odwiedziły uczniów w Szkole Podstawowej nr 4. Uczestniczyły w zajęciach lekcyjnych klasy II a, miały okazję aktywnie włączyć się w tok lekcyjny. Odpowiadały na pytania nauczyciela, wspólnie ze starszymi kolegami śpiewały piosenkę, rozwiązywały zadania i zagadki na tablicy interaktywnej.

W I i II semestrze roku szkolnego 2016/2017 w grupie III  jest realizowany plan koła badawczego MAŁE LABORATORIUM PRZEDSZKOLAKA. Głównym celem koła jest wspieranie rozwoju poznawczego dziecka poprzez zabawy badawcze zainicjowane przez nauczyciela.

W ubiegłym tygodniu starszaki z gr. III obejrzały spektakl pt. „Baśnie Braci Grimm” w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Przedszkolaki z zapartym tchem śledziły losy bohaterów, gdzie dobro i zło toczyło odwieczną walkę, a dzielny rycerz zdobywał rękę pięknej księżniczki.

Spotkanie z seniorami

W dniu 24.01.2017 r. dzieci z gr. III pod opieką nauczyciela pani Violetty Mazur- Parfin i pomocy nauczyciela pani Agnieszki Ćwiek były gośćmi Seniorów z Kołobrzeskiego Dziennego Domu Pomocy dla Seniorów działającego w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Kołobrzegu. Wizyta była odpowiedzią na zaproszenie koordynatora pani Teresy Gębczyńskiej.

  • Rozwój:

  • Fizyczny

  • Społeczny

  • Poznawczy

Nasz Patron Maria Montessori

Wspieramy spontaniczność i twórczość dzieci

czytaj więcej