Dzieci z grupy II „Biedronki” wzięły udział w XII Międzyprzedszkolnej Spartakiadzie Przedszkolnej, organizowanej przez Dyrektora i nauczycieli Przedszkola Miejskiego nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Tuwima w Kołobrzegu.

Celem Spartakiady było rozwijanie sprawności fizycznej dzieci, rozumienie potrzeby uprawiania sportów jako źródła zdrowia, wyrabianie umiejętności sportowego współzawodnictwa, godzenie się z przegraną, okazywanie radości z wygranej, przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w czasie zajęć sportowych. Zawodnicy brali udział w takich dyscyplinach sportowych jak: ćwiczenia skoku i podskoku z przyborami, ćwiczenia rozwijające ogólną sprawność, zwinność i zręczność, ćwiczenia równoważne, ćwiczenia z elementami rzutu i celowania. "Biedronki" chętnie brały udział w różnych konkurencjach i znakomicie się przy tym bawiły. Za udział w Spartakiadzie zawodnicy otrzymali dyplom i słodki upominek.

Tekst: Regina Kaźmierska

Zdjęcia: archiwum przedszkola