Tuż przed obchodem Dnia Dziecka w poniedziałek 31 maja 2021 r. dzieci z grupy II "Motylki", obejrzały na dużym ekranie, wyemitowany z wykorzystaniem projektora multimedialnego, spektakl pt. "Zielony Kopciuszek".

"Zielony Kopciuszek" to interaktywny spektakl muzyczny, który dzięki licznym piosenkom, konkurencjom i animacjom przeniósł dzieci w świat baśni o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. Przedstawienie miało charakter bajki o tematyce ekologicznej - przypominającej najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczącej jak o nią dbać. Podczas spektaklu dzieci utrwaliły i poszerzyły wiedzę na temat zasad segregacji odpadów i znaczenia właściwego gospodarowania odpadami. Spektakl, dzięki baśniowej atmosferze zagwarantował niezapomniane przeżycia teatralne i efektywną edukację ekologiczną. Po spektaklu każde dziecko dostało do pokolorowania ciekawe karty pracy związane tematycznie ze spektaklem.

Wtorek 1 czerwca to dzień niezwykły Dzień Dziecka. Tego dnia już od rana do grupy schodziły się kolorowe postacie przebrane za bohaterów znanych bajek i nie tylko. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój, muzyka porwała wszystkich do tańca. Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Wychowanków czekały jeszcze różne atrakcje w ogrodzie przedszkolnym: zabawy na trampolinie, posiłek obiadowy w formie kiełbaski pieczonej w bułce, zabawy ruchowe oraz losowanie upominku - niespodzianki. Mamy nadzieję, że ten dzień nasze przedszkolaki zapamiętają jako radosny i pełen miłych wrażeń. Życzymy: " Niech dla wszystkich dzieci zawsze słońce świeci"!!!.

Tekst: Ewa Cymerman